Milliseid koolitarbeid valida teismelisele?

blogi-toode-bts3

Kooliaasta alguses vajab ülevaatamist ka teismelise koolikoti sisu. Paljud vahendid on juba varasematest aastatest olemas, kuid ühtteist uut on alati vaja, sest vastavalt kooliprogrammile tulevad mõned uued õppeained juurde, kus õpitakse uut ja põnevat.

Koolivahendeid valides võib koostada väga erineva komplekti enda lapsele– kas lihtsa ja praktilise (näiteks Maped Study ja Essential sarja tooted), lõbusa ja stiilse (näiteks Maped Nightfall sari), veidike nutika ja „krutskitega“ või hästi kompaktse ja vähe ruumivõtva. Kõik sõltub sellest, mis parasjagu on oluline, meelepärane ja vajalik.

Vastupidav, praktiline ja mahukas koolikott ning sellega sobiv pinal on õpilasele esmatähtsad. Walker koolikotid on vetthülgava kangaga, kerged, ergonoomilised ja eriti vastupidavad. Nad on pehmendatud selja osaga, mis teeb nende kandmise mugavaks ja koolilapse turvalisust silmaspidades on kottidel ka helkurribad. Mitmed taskud aga võimaldavad kooliasju kenasti organiseerida. Saadaval on ka koolikotiga ühte nägu mahukad pinalid.

Pinalis peaks olema kindlasti paar pasta- või tindipliiatsit. Sõltumata õpilase vanusest on üks mugavamaid kirjutusvahendeid Pilot Frixion kustutava tindiga tintpliiats. Mugavat kirjutuselamust pakub ka Pilot Acroball pastapliiats, mis kirjutab sama libedalt nagu tintpliiats. Lustakamat lähenemist pakuvad aga M&G erinevad dekoreeritud pasta- ja geelipliiatsid.

Lisaks kirjutamisele võiks teismelisel olla ka mõned joonistamiseks sobilikud tintpliiatsid ja markerid. Winsor&Newton fineliner tintpliiatsid, mis on saadaval 6 erinevas laiuses otsaga ning 3 erinevas toonis sobivad nii kirjutamiseks kui ka joonistutundide graafilisteks joonistusteks. Pilot kalligraafia markerid sobivad ilukirja harjutamiseks ja joonistamiseks. Praktiline abivahend oluliste tekstide märkimiseks on tekstimarker – Maped FluoPeps Pocket on tore ja pisike tekstimarker, Pilot Frixion Light tekstimarkeriga saab aga markeerida ja vajadusel kustutada ning markeerida uuesti. Paljude laste lemmikuks on M&G tekstimarkerid, mille armsatel väikestel markeritel on ka mõnus lõhn.

Samuti peaks olema ka kindlasti korralik valik erineva tugevusega harilike pliiatseid. Derwent Graphic sarja 12 pliiatsiga harilike komplekt sisaldab näiteks tugevusi 4H-6B, olles sedasi sobilik nii joonestus kui joonistustundideks. Kooli sobib hästi ka Derwent Graphic sarja kuue erineva tugevusega pliiatsite komplekt metallkarbis.

Sõltuvalt sellest, kas õpilase pinalisse kuuluvad veel jämadad pliiatsid või mitte, saab valida ka sobiva teritaja. Kui laps kirjutab ja joonistab ainult tavaliste peenemate pliiatsitega, siis piisab koolikotti ka ainult 1 auguga teritajast. Kui aga kasutusel on ka jämedad pliiatsid, siis läheb vaja veel 2 auguga teritajat. Maped Tonic teritaja on tugev ja vastupidav, metallsisuga 2 auguga teritaja, mis tänu oma lapikule kujule mahub hästi pinalisse. Samas näiteks Maped Color’Peps teritaja on mugav 2-auguline kaanega teritaja, mis on loodud spetsiaalselt värvipliiatsitele, sest ta poleerib ja ümardab tera. Kui teritamist palju ei ole, siis võib pinali või võtmekimbu külge riputada pisikese Maped Elements teritaja.

Kui tahata hoida kustukumm puhtana, siis selleks sobib hästi näiteks Maped Zenoa Plus kaitsekestaga kustukumm, mis tänu ümmargusele kujule võimaldab kustutada täpsemalt. Maped Pyramid kustukumm on ka hea tänu oma kujule täpseks kustutamiseks.

Koolilapse käärid peaks olema kindlasti praktilised ja mugavad kasutada, kuid samas ka lõbusad. Maped Cosmic ja Zenoa sarja käärid on äärmiselt mugava käepidemega, lamineeritud teradega käärid, mis on kujunenud paljude laste lemmikuks. Täpsemateks lõikamistöödeks sobivad aga eriti hästi terva otsaga Maped Precise käärid. Selleks, et terava otsaga käärid oleks ohutud koolikotis, on käärid müügil koos spetsiaalse katikuga.

Teismelisel on juba matemaatikas palju ka geomeetrilist joonestamist ning selleks kulub ära üks korralik joonlaua komplekt. Maped Cosmic sarja joonlauad sobituvad hästi kokku teiste Cosmic sarja toodetega, Maped Twist’n Flex  joonlaud on aga kergelt painduv ja tänu sellele hästi vastupidav ka koolikotis. Pinalisse mahub hästi Maped Open’Up joonlaud, mis on mugavalt kokkuvolditav.

Geomeetria õppimisel ja ka joonistustundudes läheb vaja sirklit. Maped alustas tegevust 1947 ja seda just sirklite tootmisega ja on seetõttu selles vallas tõeline spetsialist pakkudes tõeliselt laia valikut erinevaid sirklikomplekte. Koolilapsele on äärmiselt mugav kasutada erinevaid stop-süsteemiga sirkleid, mis aitavad sirklihaarasid fiskeerida.

Kui üritada oma pinalisisu aga võimalikult harmooniline teha, siis selleks pakub võimalust Maped Nightfall sari – sarjas on saadaval nii käärid, joonlauad, teritajad, sulepead, klammerdajad ja pinalid, mis kõik kannavad ühesugust välimust. Eraldi kujunduse ja valikuga sarjad on nii nooremale kui ka vanemale õpilastele.

Oma järgmises postituses kirjutame pikemalt juba sobilikest kunstivahenditest teismelisele, kunstikooli ja ka kunstitudengitele.