Marabu Fashion Spray tekstiilivärv

Marabu Fashion

Tutvume uue tekstiilivärvi tootesarjaga – Marabu Fashion.

Marabu Fashion Spray pihustatav tekstiilivärv teeb kangapindade disainimise ja dekoreerimise senisest lihtsamaks ning on jõukohane kõigile! Kombineerides Marabu Fashion Spray tekstiilivärvi Fashion Liner kontuurvärvide ja siluettšabloonidega saab luua unikaalseid tekstiilpindu ja huvitavaid värvikombinatsioone vaid mõne hetkega!

Marabu Fashion Spray tekstiilivärv
Marabu Fashion Spray tekstiilivärvid on valmistatud vee baasil, need on lõhnatud ning kauapüsivad. Toonid on erksad ja säravad. Marabu Fashion Spray värviga toonitud pinnad jäävad mõnusalt pehmed. Värvid sobivad kasutamiseks naturaalsetel kangastel, mille sünteetika sisaldus ei ole rohkem kui 20%. Parim lõpptulemus saavutatakse siis kui kasutatakse heledamates toonides kangaid, samas jäävad värvid efektsed ka tumedamatel kangapindadel. Peale värvide kinnitamist kas triikides või materjali kuumutades tavalises praeahjus, on kangad pestavad kuni 40°c juures.
Marabu Fashion Spray värviga on võimalik teha erinevaid tehnikaid – vabakäeline pihustamine, šabloon- ja sidumistehnikad ning palju muudki.

Marabu Fashion Liner kontuurvärv
Fashion Liner on kontuurvärv tekstiilile, mis sobib kasutamiseks koos nii Fashion Spray tekstiilivärvi kui ka näiteks siidivärvidega. Kontuurvärv on valmistatud vee baasil, lõhnatu ning kauapüsiv. Valikus on nii intensiivseid matte, kui elegantseid glitter toone. Tulemus jääb efektne nii heldal kui tumedal kangal. Värv sobib kasutamiseks naturaalsetel kangastel, mille sünteetika sisaldus ei ole rohkem kui 20%. Peale värvide kinnitamist kas triikides või materjali kuumutades tavalises praeahjus, on kangad pestavad kuni 40°c juures.
Marabu Fashion Liner sobib dekoormustrite joonistamiseks kui ka näiteks tekstide kirjutamiseks tekstiilile.

Üldiseid töövõtteid ja näpunäiteid

 • Värvi kasutada naturaalsetel materjalidel, mille sünteetika sisaldus ei ületa 20%.
 • Kangad pesta alati enne dekoreerimist läbi. Kindlasti tuleb pesta ka uued kangad, sest need võivad sisaldada kangatöötlusaineid. Loputamiseks ei tohiks kasutada pehmendusvahendit.
 • Katta enne värvimist tööpind ja selle ümbrus kas kile või kaitsepaberiga.
 • Töötamise ajal on soovitav kasutada kummikindaid.
 • Kasutada papitükki riidekihtide vahel.
 • Värvil lasta enne kinnitamist korralikult kuivada – Marabu Fashion Spray värvil vähemalt 2h ja Marabu Fashion Liner kontuurvärvil vähemalt 6h. Viimast kuivamist ei ole soovitav kiirendada fööniga.
 • Kinnitada värv peale kuivamist triikides läbi õhukese triikimislapi või kanga pahupoolelt puuvillase kanga triikimisrežiimil (3min 30x30cm kohta). Värvi võib kinnitada ka eelsoojendatud praeahjus (8 min 150°c juures).
 • Pesemiseks keerata riietel pahupool väljapoole. Pesta 40°c juures.
 • Enne kasutamist värvi loksutada ning enne alustamist pritsida 2-3 korda eraldi paberile.
 • Peale kasutamist puhastada korralikult pudeli otsikud.
 • Marabu Fashion Liner kontuurvärviga peenema joone saavutamiseks võib kasutada spetsiaalseid otsikuid.
 • Kõik vahendid ja tööpinnad puhastada peale värvimist koheselt jaheda veega.

Tehnikad

 • Šabloontehnika
  Marabu Fashion Spray tekstiilivärv jääb kõige efektsem kasutades seda koos siluettšablooniga. Aseta šabloon tekstiilile ja pihusta meelepärase värviga. Võib kasutada ka mitut erinevat tekstiilivärvi, neid kombineerides kas märg märjale- või kergelt kuivanud pinnale. Vältimaks kangapinnal soovimatuid värviplekke võib šabloonilt üleliigse värvi õrnalt maha tupsutada salvrätikuga. Šabloon eemaldada ettevaatlikult ja loputatada koheselt külma veega.
  Nõuanne: Täpse ja konkreetse serva saavutamiseks võib šablooni kinnitada kangapinnale spetsiaalse Marabu šablooniliimiga.
 • Teipimistehnika
  Geomeetrilisi mustreid ja jooni saab lihtsalt saavutada tavalise maalriteibiga. Aseta teip kangale ja pihusta tekstiilivärvi soovitud kohtadele. Teip eemaldada pinnalt siis kui värv on kuivanud.
 • Sidumisbatikatehnika
  Siduda dekoreeritav ese kokku kas nööri või niidiga umbes 7-10cm vahedega. Värv pihustada kangale. Võib ka pihustada mitut värvitooni kõrvuti. Värvil lasta kuivada, seejärel võib avada kokkuseotud kohad.
 • Kortsutustehnika
  Tekstiileseme sisse asetada täidismaterjal (ämber, kile, paberipundar vms) niimoodi, et kangas jääks kortsu. Värv pihustada kangale. Huvitavama tulemuse saab siis kui kasutatakse korraga erinevaid värvitoone. Soovitav on alustada pihustamist heledamast toonist. Värvil lasta kuivada enne täidismaterjali eemaldamist.
 • Jooned, mustrid ja kirjad
  Erinevate detailide, mustrite või kirjade tegemiseks võib kasutada Marabu Fashion Liner kontuurvärvi. Pind jääb kergelt reljeefne. Värvi kantakse kangale otse tuubist, seda kergelt pigistades. Peenema joone saavutamiseks võib kasutada spetsiaalseid tuubiotsikuid.