Akvarellmaal tekstiilil Marabu Texil Aquarelle värvidega

Akvarell tekstiilil

Akvarell tekstiilil on tehnika, millega läbipaistvad tekstiiliakvarellid lahjendatakse veega ja kantakse märja pintsli abil kangale. Kasutada võib kahte maalitehnikat – laseerimist ja pesemist. Märjalt-märjale maalimine („pesemine“) või maalimine kuivanud värvikihtide peale („laseerimine“), mõlemad tehnikad kasutavad ära vee omadusi. Vaja on Marabu Textil Aquarelle värvi, pintslit ja käsna.

Kuidas teha:

1) Aseta kangas siledale, mitteimavale pinnale (nt läbipaistev kile/toidusäilituskott) ja vajadusel kinnita maalriteibiga. Niisuta käsnaga põhjalikult ala, millele motiivi akvarelliga maalid. Mida niiskem on kangas, seda enam värv laiali voolab.
blogi-nn-mb-akvarell-tekstiilil-step1

2) Kasuta värvi kangale kandmiseks pintslit. Mida niiskem on pintsel, seda enam värv laiali voolab.
blogi-nn-mb-akvarell-tekstiilil-step2

3) Kuivatamise ja fikseerimise jaoks aseta niiske motiiv küpsetuspaberile ja siis praeahju (8 minutit/150°C). Fikseerimise järel on kangas pestav temperatuuril kuni 40°C. Fööniga kuivatamisel võib värvi veel veidi laiali valguda.
blogi-nn-mb-akvarell-tekstiilil-step3

4) Hiljem on võimalik lisada kaunistusi ka tekstiilimarkeritega. Fikseerimise järel on kangas pestav temperatuuril kuni 40°C.
blogi-nn-mb-akvarell-tekstiilil-step4

Pea meeles:

  • Kata tööala põhjalikult.
  • Paiguta kangakihtide vahele paber või kile.
  • Sega värvi enne kasutamist korralikult.
  • Parimad tulemused saad 100% puuvillal.
  • Kangas peab olema viimistlemata, samuti ei tohi kasutada kangapehmendajaid.
  • Pese kangast enne kasutamist.
  • Puhasta tööriistad kohe pärast kasutamist.
  • Pese ja triigi trükitud kangaid pahempidi.

Marabu Textil Aquarelle on kirgas, veepõhine, pigmendisisaldusega akvarellvärv heledate kangaste jaoks (kuni 20% kunstkiudu). See on väga hea voolavusega ja annab hästi välja. Värve saab segada ja veega lahjendada. Riidel ei tohi enne olla kaunistusi, samuti ei tohi kasutada kangapehmendajaid. Enne värvi pealekandmist tuleb kangast käsnaga niisutada. Kanna värv peale niiske pintsliga. Pärast niiske kanga fikseerimist praeahjus (8 minutit/150°C) on see pestav temperatuuril kuni 40°C. Pese ja triigi kangast pahempidi.