Sennelier

sennelier-yldine

Rikkaliku ajalooga Sennelier kuulub Max Sauer Groupi, mis on üle 200 aasta kaunite kunstide valdkonnas tegutsenud tööstuskontsern. Sennelier on kunstnike jaoks muutunud tänapäeval etaloniks, kuna see on alati suutnud ühendada vanade meistrite traditsioone kaasaegse keemia poolt pakutud uuendustega.


Ajalugu

1887. aastaks oli pühendunud keemik Gustave Sennelier saanud kaunite kunstide värvide tarnijaks. Olles põhjalikult uurinud pigmentide ajalugu ja kasutamist, arendas ta välja spetsiaalse õlivärvide valmistamise protsessi, luues täpsed meetodid toonide segamiseks ning nende läbipaistmatuse ja läbipaistvuse muutmiseks. Ta mõistis, et kõrgekvaliteediliste värvide valmistamiseks tuli kasutada ainult kõige paremaid pigmente, mis tuli hankida hoolikalt kontrollitud allikatest ja mis pidid olema väga kindlate keemiliste omadustega. Nende standardite järgimine tagas lõpuks selle, et originaaltoonid jäid püsima ning kunstnike tööd pidasid ajaproovile vastu. Tema töö oli sedavõrd metoodiline ja tema värvinägemine nõnda täpne, et kunstnikud hakkasid varsti Sennelier’ paletti ülimaks kvaliteedistandardiks pidama. Sellest ajast alates on Sennelier’ professionaalse kvaliteediga õlivärvid olnud eksponeeritud maailma suurimates muuseumites, ning Sennelier’ nimi on muutunud legendiks. See kuulsus ei tulene mitte ainult vanade meistrite traditsioonide säilitamisest, vaid ka traditsioonide ja kaasaegse keemia ühendamise pärast.

20. sajandi vahetuse paiku kulus üle kolme aasta, et luua Sennelier’ eriti pehmete pastellide sortiment „à l’écu“, mis on ühe suurima värviulatusega pastellid. Toonide erakordne eredus on pigmendi ja naturaalsete mineraalsete peenpulbrite tulemus, mille Sennelier avastas 1905. aastal ja mida sellest ajast peale on kasutatud.

1949. aastal pakkus pariislasest maalija Henri Goetz Henri Sennelier’le välja idee luua vahast värvipulk oma sõbra Pablo Picasso jaoks. Picasso, kes oli Sennelier’ pikaaegne klient ja Louvre’i muuseumi vastas asuva poe sage külastaja, otsis vahendit, mida saaks eri pindadel vabalt kasutada ilma selle pleekimise või pragunemiseta. Nende koostöö tulemuseks olid võrratud Sennelier’ õlipastellid.