Liquitex

liquitex-yldine

1955. aastal tuli Henry Levisoni poolt juhitav ja Cincinnatis, Ohios paiknev firma nimega Permanent Pigments, mis oli valmistanud õlivärve juba aastast 1933, välja uue tootega. See oli kunstnikele mõeldud värv, mille koostises kasutati akrüülpolümeeri vaiku, mida emulgeeriti veega. See uus värv võis olla nii paks kui ka vedel ning kõik vahepealne; see püsis kõigil pindadel – alates lõuendist kuni paberini ning metallist kuni puidu ja plastikuni – ning see kuivas kiiresti, võimaldades kerget ületöötamist, kihtide loomist ja katmist. Kõige olulisem oli aga asjaolu, et seda sai lahjendada ning veega ära puhastada.

Levison püüdis uuele tootele leida nime, mis annaks edasi selle põhiolemust ning asjaolu, et selle konsistents võis olla voolavast vedelast kuni tiheda ja paksuni ning kõik muu vahepealne. Seda hakati kutsuma muutlikuks tekstuuriks, liquid texture, ehk siis Liquitex.

Sellest ajast saadik on Liquitex teinud koostööd kunstnikega, et tagada Liquitexi pidev areng ja innovatsioon, mille tulemuseks on pikk akrüüli innovatsiooni ajalugu:

  • Esimesed akrüüli läike- ja mattmeediumid
  • Esimene loeng-demonstratsiooni programm aastal 1965, mis tänapäeval kestab edasi Artist Outreach programmina.
  • Esimene eemaldatav akrüüllakk aastal 1967, mis on praegu arendatud tooteks Soluvar Removable Varnish.
  • Esimene värv, mis kandis märgist ASTM standardi, toksilisuse, kvaliteedi ja valguskindluse kohta.
  • Esimene soodsa hinnatasemega akrüülvärvi seeria Ameerika Ühendriikides: Liquitex® Basics Acrylic Colors
  • Esimene „varjundiga“ värvide tootja, pakkudes alternatiivi raskemetalli- ja lenduvatele värvidele
  • Esimene kunstnike jaoks mõeldud akrüülvärv säilitustuubides: seitse kihti plastikut, paber ja metall
  • Esimene sillerdav akrüülvärv; akrüülemailid ja arvukalt innovaatilisi akrüülmeediume, kaasa arvatud akrüüli opaaksed täiteaine meediumid – ultramatt-vedelik ja geel-meediumid.

Praegu pakub Liquitex suurimat valikut erksaid akrüülvärve, meediume ja vahendeid, et kunstnikud saaksid pidevalt oma loominguga katsetada ning selle uusi ja senitundmatuid tahke avastada. Oma innovatsioonipüüdluste, loomingulise kire ja tugeva sooviga jagada kunstilise eneseväljenduse rõõme läbi suurepäraste hariduslike- ja kogukondlike kaasamisprogrammide on ja jääb Liquitex kindlaks partneriks kunstnikele nende loomingulisel teel veel aastakümneteks.