Liberon

liberon-yldine

Liberon on erinevate kõrge kvaliteediga restaureerimis-ja mööblihooldusvahendite tootjana tuntud juba üle 100 aasta ja kindlasti Euroopas juhtival kohal. Liberon annab puidule tõelist lisaväärtust uskumatult laia valiku toodetega restaureerimiseks, kaitseks ja hoolduseks. Kvaliteet ja stiil ühendavad traditsioonid ja tänapäeva. Mööbliesemed on oma ajastu, ajaloo või isikupära peegeldus. Liberon soovib anda uut elu unustatud mööbliesemetele.


Ajalugu

Liberon sai alguse eelmisel sajandil Pariisis kunstnike ja käsitööliste keskuses. Georges Liberon, kes elas Pariisi keskuses Fabourg Saint Antoinessa, võttis üle 1912 aastal firma, mis tootis kuldamis ja raamimistooteid. Esimesteks klientideks olid käsitöölised, puusepad, mööblitislerid, kunstnikud ja ka raamijad.  Teades, et trükitehnika arenedes hakkab lakkide ja värvainete müük vähenema, otsustas Georges Liberon laieneda valikuga ja esitles mööblihooldus sarja „sinine“. Valik hõlmas mitmeid vett tõrjuvaid lakke, mis olid 1900 aastal Pariisis toimunud „Maailma näitusel“ saanud auhindu ja 1902 aastal patendeeritud.

Ühiskonnna arenedes Georges Liberon töötas välja uusi tooteid, mis vastaksid tarbijate soovidele restaureerida, säilitada, ja hooldada koduseid puitpindu: parketid, mööbel aga ka marmor, vask, messing, lauahõbe ning nahkmööbel ja rõivad. Algselt põhinesid tooted loodusest saadavatel ainetel. Tooted arenesid tegemata järeleandmisi kvaliteedis või esteetilisuses. Neid tehti vastamaks uue klientuuri, naiste ootustele: vähendati kahjulike ja ebatervislike ainete sisaldust. Eesmärgiks saada lihtsalt kasutatav, meeldiva koostise ja lõhnaga toode.