Kursus: “Mina jään” mandala Mari-Liis Laanemaaga

Mari-Liis Laanemaa mandala

Tule joonistama erilist mandalat, mille teema “Mina jään” on inspireeritud peagi saabuvast XII Noorte laulu-ja tantsupeost. Pidu on pühendatud juurtele, noortele, väärtuste edasikandmisele, erinevatele põlvkondadele, nendevaheliste sidemete hoidmisele, jalajälje jätmisele ning oskusele tulla tagasi oma juurte juurde. Nende väärtuste üle mõtiskledes loome igaüks oma mandala.

Töötuba koosneb 2 osast. Esimeses pooles räägib Mari-Liis mandala üldisemast tähendusest ja sellest, milline koht on mandalatel Jaapanis, Tiibetis ja mujal, kus see on osa budistlikust õpetusest. Teises osas joonistame igaüks oma mandala, kus võib kasutada jalajälgede kujundit ja vabalt valitud eestipäraseid motiive. Kasutame Conte kriitpastelle ja soft pastelle ning pastellpliiatseid.

Mandala joonistamisega saab hakkama igaüks, tuleb lihtsalt keskelt peale hakata!

Juhendaja: kunstnik Mari-Liis Laanemaa

Mari-Liis Laanemaa on kunstnik ja kogenud töötubade juhendaja. Ta on joonistanud mandalaid ja teinud töötubasid üle 20 aasta. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat ja teinud 2 magistrikraadi, ühe Jaapani mandalatest ja teise kunstipedagoogika alal.