Graafika töötuba: Kaardid kuivnõela tehnikas

Kaart kuivnõela tehnikas

Tule õpi kuivnõela tehnikat kogenud graafiku ja vabakutselise kunstniku Kaija Kesa juhendamisel. Graafika on imeline tehnika, kus on vaja valmistada vaid üks trükiplaat, kuid trükipressi abil saab seda paljundada olenevalt valitud tehnikast isegi sada korda, kõikvõimalikes erinevates värvitoonides.

Selles graafika töötoas kavandab iga osaleja oma graafilise teose, seejärel valmistab kuivnõela tehnika trükiplaadi ning siis algab trükkimine graafika pressi abil. Kuivnõela tehnikas tõmmatakse plaadile jooned graveerimisnõela või muu terava esemega, joone ümber tekib metallist kraad ehk rood, mis annab joontele erilise pehmuse ja elavuse. Joone paksus sõltub nõela surve tugevusest. Tehnoloogiliselt on see üks lihtsamaid tehnikaid, sest saab kasutada kõiki materjale, mis võimaldavad kriimustamist.

Kavandi võib eelnevalt kodus valmis teha. Inspiratsiooniks võiks mõelda sellele, et kuigi peagi saabuvad jõulud, on kuskil aimata ka veidi kevadet. Siduda omavahel talverõõm ja kevade ootus. Kõik sinu ideed on teretulnud. Küll võiksid kavandi tegemisel arvestada, mida lihtsam on kavand, seda kergem on sul seda teostada ja ka lihtsus võib olla väga efektne.

Kasutame kvaliteetseid veebaasil trükivärve Charbonell Aqua Wash ja proovime oma omadustelt erinevaid Canson sügavtrükipabereid. Töötoas valmivad A5 suuruses lehed, mis sobivad voldituna kaartideks, raamimiseks ja lahtise lehena eksponeerimiseks.

Töötuba sobib täiskasvanutele ja koolinoortele, hind sisaldab kõiki materjale.

Juhendaja: Kaija Kesa