Toetame

KUMU

KUMU

AS Vunder on Kumu toetaja aastast 2006, mil Kumu avati, toetades Kumu Hariduskeskust kvaliteetsete kunstitarvetega. Sellega anname oma panuse kultuuri laiemaks levikuks ja aitame kunsti inimestele lähemale tuua.

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseum avati 17. veebruaril 2006. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. Kumu roll on olla haridus-, aga ka meelelahutuskeskus, kunsti ja kunstielu taganttõukaja, uurimisinstituut, stabiilsuse sõnumit kandev mõtisklemise paik, elamuste loomise-saamise koht, tähenduste looja ja selgitaja.

Kumu Hariduskeskus on Kumu eraldi üksus, mis toimib kunstihariduse õpikeskkonnana, pakkudes aastaringselt erinevale publikule paljusid erinevaid programme. Kumu Hariduskeskus tegeleb publikuga alates kõige väiksematest ja lõpetades kõige vanematega. Näitusesaalides saadud elamust on võimalik isiklikult väljendada Kumu kunstistuudiotes – läbi aasta toimuvad mitmed erineva põhjalikkuse-astmega töötoad tuntud kunstnike juhendamisel ning head võimalused on tegeleda keraamika, graafika ja maalimisega. Kumu Hariduskeskus korraldab erinevaid muuseumitunde, ekskursioone, loenguid, elamusüritusi, koolitusi, töötubasid jne.

Läbi oma paljude tegevussuundade loob Kumu keskkonna, mis on avatud erinevatele tõlgendustele ning julgustab külastajaid kujundama oma arvamust. Kumu on kohtumispaik, kus moodsa ja kaasaegse kunsti lugu jõuab külastajateni nii näituste kui publikuprogrammide kaudu, väärtustades erinevaid teadmiseid ja kogemusi, millega muuseumisse tullakse.

www.kumu.ekm.ee


Eksperimenta!

Eksperimenta!

AS Vunder on Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaal Eksperimenta! toetaja aastast 2011, mil toimus Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames esimene näitus. Toetame Eksperimenta! erinevaid projekte ja töötubasid kvaliteetsete kunstitarvetega, et noored saaksid saavutada maksimaalse tulemuse. Eksperimenta! toetamisega anname oma osa, et tuua noori kunsti juurde ja võimaldada neil näidata oma loomingut rahvusvahelisel tasemel. Eksperimenta! aitab lähendada kaasaegset kunsti ja kunstiharidust ning algatada jätkusuutlikke muudatusi kunstihariduses, tagades inimeste ja kultuuri läheduse pikajalisust.

Eksperimenta! on koolinoortele (vanuses 14-19), kunstnikele ja kunstiõpetajatele suunatud mitmetasandiline rahvusvaheline kunstiharidusprojekt. Eksperimenta! koosneb kolmest osast: triennaali näitus, IDEElaboratoorium ja kunstikoolide ja kunstikeskuste võrgustik. Eksperimenta! peaeesmärgiks on kunsti ja kunstihariduse lähendamine.

www.eksperimenta.net


toetame-tallinna-loomaaed

Tallinna Loomaaed

AS Vunder on Tallinna Loomaaia õnnekure paari vader aastast 2011. Õnnekurg ehk jaapani kurg (Grus japonensis) on kurglaste sugukonda kure perekonda kuuluv linnuliik ja ta on kurglaste seas raskeim lind. Idamaades sümboliseerib õnnekurg pikaealisust.

2017 aastal hakkasime turustama „Tallinna Loomaaia Toetuseks“ tooteid – iga toote müügist toetame Tallinna Loomaaeda 2-5 sendiga (olenevalt tootest).

Tallinna Loomaaed on Tallinna linnale kuuluv loomaaed, mis on asutatud 25. augustil 1939. Eesti ainukese loomaaia esimesed eksponaadid olid ilves Illu ja kaks pruunkaru Jüri ja Mari. Ilvesekutsikas Illu, kelle oli pojana kingituseks saanud 1937. aastal Helsingis maailmameistriks tulnud ja Argentina karika võitnud Eesti Laskurliidu võistkond, andis viimase tõuke loomaaia loomiseks Tallinna. Illu on kujutatud ka loomaaia logol.

www.tallinnzoo.ee