Loomingu trendid 2016

Creativeworld/Paperworld/Christmasworld 2016

Teeme väikse tagasivaate veebruari alguses toimunud kolmikmessile – Creativeworld, Paperworld ja Christmasworld Frankfurdis.

Sel ajal kui Eestis oli sügav talv ja külmakraadid vaheldusid uduse hallusega, kogunesid Frankfurti messile suurem osa Euroopa kunsti- ja käsitöötarvete ja -värvide tootjad. Ühiselt tutvustati hetke trende ning anti vihjeid tulevateks suundadeks. Tutvuda sai täiesti uute, kohati revolutsiooniliste vahenditega kui ka aimu sellest, mis vahepeal unustusse kippuvatest tehnikatest on uuenemas läbi uute lahenduste.

Moe- ja disainimaailmas on aastaid, lisaks uuenduslikele lõigetele või lahendustele, tooni andnud Pantone lõputust värvikaardist esiletõstetavad värvitoonid. Nii oli ka kõigi kolme messi: Creativeworld, Paperworld  ja Christmasworld 2016 messide keskmes senisest enam just soovitused tuleviku trenditoonide osas ning nende kombineerimine erinevate tehnikatega.

Loe lisa 2016 värvitrendide kohta: http://www.pantone.com/color-of-the-year-2016?from=topNav

Kombineerides 2016 trendivärve roosat kvartsi (rose quartz) ja mahedat sinist (serenety) nendega harmoneeruvate toonidega, kerkisid esile ehk kolm – neli enam levinut trendi suunda. Pastelne retrostiil jätkab kindlalt oma võidukäiku, kuid sellele sekundeerivad mahe maalähedane skandinaavia lakoonilisus, urbanistlik metalsete alatoonidega ulmelisus ning erksamatest, kuid siiski murtud toonidest koosnev värvihullus.

 • Skandinaavialik looduslähedus
  Lakooniline looduslähedus tasakaalustab ehk veidi magusamat retrotrendi. Keskmesse kerkivad  naturaalne kork ja betoon. Kui eelmisel hooajal tutvustati dekooresemete trendi suunana kergbetooni, siis 2016 aastal kombineeritakse betooni julgelt erinevate lisanditega – kuldamislehed, Swarovski kristallid, suled, paelad. Tuleb olla julge, kuid lakooniline!
  Innovatiivse tootena tõusis teiste seast esile just kork – seda nii õhukeste, õmmeldavate ja  liimitavate lehtedena, paelte kui ka pärlitena. Saksamaa juhtiva käsitöötarvete pakkuja Rayher korktoodete kollektsioon pälvis messil lausa aasta innovatsiooni toote auhinna.
  Skandinaavlasliku looduslähedust täiendatakse pidulikuma mulje loomiseks kullatud, hõbetatud või vasekarva detailidega, Swarovski kristallidega.
  Looduslähedasest trendist lähtuvalt leiavad tagasitee moodi trendikad ja veidi kaasaegsemas võtmes unenäopüüdjad, seda nii ehete kui dekoorelementide näol.
 • Rertohõnguline kodudekoor
  Pastelsed retrotoonid domineerivad just eelkõige nendes käsitöötrendides, mis seotud kodusisustuse ja dekoorelementidega. Juba eelmisel hooajal esile kerkinud kriidivärv on jätkuvalt populaarne ning see leiab laialt kasutamist nii mööblil, lillekastidel, klaasist dekooresemetel. Pastelseid toone näeb rohkelt ka lauakujunduse ja jõulukaunistuste juures.
 • Urbanistlik ulme
  Glamuurinautlejatele pakub 2016 rikkalikult metalse-alatooniga värvivalikuid ja lahendusi.
  Metallik pärlmutter toone tuleb üha enam tekstiilivärvide hulka. Nii näiteks täiesti uus ja ainulaadne Marabu pihustatav Fashion Shimmer tekstiilivärv pakub laialdasi võimalusi tumedate rõivaste dekoreerimiseks.
  Kulla ja hõbeda kõrval tõuseb esile eriti vasksete toonide kasutamine. Seda nii dekooresemetel, ehetel, tekstiilil kui ka paberil.
 • Murtud toonidega värvimöll
  Need, kellele ei meeldi pastelsed mahedad toonid leiavad endale silmailu veidi värvikamast moesuunast, kus esile kerkivad sügavad paabulinnust inspireeritud toonid. Liquitex toob sel aastal turule kunstnikele suunatud värvivaliku just nendest toonidest lähtuvalt – sügavad, murtud sinised, punased, lillad ja rohelised toonid on saadaval nii akrüülvärvi, -aerosooli,  -markeri kui -tindina.

Nendest värvitoonidest saavad inspireeritud ka kõik värviraamatute sõbrad, sest ka see trend pole kuhugi kadumas, vaid pigem uute vahendite ja võimaluste näol jõudu juurde saamas. Nii Creativeworld kui ka Paperworld messiosas oli domineerivaks teemaks ikka värvimine ja joonistamine, laiendades teemat paberilt edasi ka näiteks lõuenditele, tekstiilidele ja märkmike kaantele.

Uutest ja põnevatest toodetest ja sellest, mis neist ka varsti Eesti turule on jõudmas, loe juba meie järgmisest postitusest.