Iga kunsti- ja käsitöösõbra unistus-uudistooted 2016

Creativeworld/Paperworld/Christmasworld 2016

Hiljuti kirjutasime loomingutrendidest, mida tutvustati veebruari alguses Frankfurdis toimunud kolmikmessil – Creativeworld, Paperworld ja Christmasworld. Tulevastest üldistest trendisuundadest põnevamad on kindlasti uudistooted. Neid jagus kõigil kolmel messil igale maitsele. Selles postituses keskendume just Creativeworld raames nähtud ja kogetud toodetele.

Etteruttavalt peab ütlema, et põnevaid uudiseid oli kindlasti rohkem, kui kajastada jõuame. Toome teieni need uudistooted, mida sai ka ise näpuga katsutud ja lähemalt uuritud ning mida 2016 aasta jooksul võimalik ka Skizze kauplustes näha, proovida ja osta.

Põnevad lahendused professionaalsele kunstnikule

Erinevalt käsitöömaailmast on professionaalse maalikunsti suunad veidi konservatiivsemad ja aeglasemalt arenevad. Kui mõned aastad tagasi toimus suur areng akrüülvärvide maailmas – hulgaliselt erineva olemusega kunstnikele suunatud värve, maalilisandeid, akrüülaerosoolvärve ja -markereid, siis viimased paar aastat on ehk sellel alal olnud veidi vaiksem ja tormi ootel. Siiski põnevaid sortimendi täiendusi leidub ka siin vallas.

Sennelier täiendab oma äärmiselt populaarseks kujunenud erilises majoneesipakendilaadses kotis olevat akrüülvärvi sarja Abstract spetsiaalsete otsikutega, mis võimaldab põnevat ja struktuurset action-maali otse värvipakist välja pigistada. Samas neile, kes eelistavad kasutada maalimiseks traditsioonilisemaid vahendeid, siis Raphael täiendab oma niigi laia pintsli valikut uue sünteetilise pintsliga, mis imiteerib mägra karva. Sobilik on see pintsel nii akrüül- kui õlimaaliks.

Kõige selgem profikunstnikule suunatud trendituultest kantud täiendus on tulemas Liquitex akrüülvärvi sarjale. Nimelt lisandub senisesse niigi laia toonivalikusse 5 trendikat murtud värvitooni. Uued värvitoonid on saadaval nii Heavy Body sarja akrüülvärvina, aersoolvärvina, akrüülmarkerina kui akrüültindina.

Hea uudis on ka neile, kes plaanivad suvel ringi liikuda ja maalielamusi otsida – MABEF molbertite tootja valikusse tulevad 2016 aasta suveks toredad lihtsad maalialused. Alused on kerged ja mugavad kaasas kanda ning nendele on võimalik kinnitada spetsiaalse klambri abil ka paber.

Maailma suurim loomingutrend 2016 on värvimine

Julgelt võib väita, et 2016 aasta suurim loomingutrend on värvimine, illustratsioon ja joonistamine. Uudiseid selles vallas oli pakkuda väga paljudel tootjatel – erinevaid markereid, värvi- ja viltpliiatseid jagub igale maitsele ja kõikvõimalikes värvitoonides.

Juba 2015.aastal tutvustas Winsor&Newton oma salajases projektiruumis uut pigmentmarkerit, mis kogus kiiresti kuulsust, olles tõeliseks sotsiaalmeedia hitiks. See marker oli miskit, mida paljud kunstnikud üle maailma ootasid ja millest rääkisid, kuid vähestel õnnestus oma käega proovida. Nüüd sai messil kinnitust fakt, et marker on tõesti olemas ja valmis käesoleval aastal ka maailma vallutama. Kes veel ei tea, siis nüüdseks on jõudnud Winsor&Newton Pigment Marker ka Skizze kauplustesse Tallinnas ja Vilniuses!

Teine hea uudis on neile, kes on Lyra Aqua Brush viltpliiatsite fännid. Need kahe otsaga viltpliiatsid, millest üks on pehme pintselots, on nüüdsest saaval ka üksikutena!

Disaineritele, illustraatoritele ja kõigile teistele, kes oma töös markereid kasutavad, on hea uudis Cansonilt, kes 2016 aasta teisel poolel toob turule täiesti uue markeripaberi, mis saanud uhke nime „The Wall“. Uus paber on 220g/m, happevaba ja täiesti imbumiskindel – ei mingit muret, et markeri joon imbuks läbi paberi teisele poolele! Paber saab olema saadaval nii suureformaadiliste lehtede kui ka plokkidena.

Kogu selle suure värvimise ja värvihulluse trendi kõrval hoiab Derwent au sees ka traditsioonilist joonistamist, laiendades Graphic pliiatsite kõrvale spetsiaalse Black&White sarja pliiatsid, mis pakuvad võimalust rikastada oma joonistusi erinevate mustade ja valgete varjunditega.
Lisaks uudistoodetele testis Derwent ka tarbija tagasisidet plaanitavale pakendi muutusele. Esmamulje oli üllatav ja harjumatu ehk seetõttu, et interneti ja reklaamimaailmas trendiks olev suur pilt ja selge kujundus oli kõigi teiste poolt pakutava detailsuse ja värviraamatu „doodelduste“ kõrval väga erinev. Eks aeg näitab, millised uued pakendid siis tegelikult olema saavad. Ootame põnevusega!

Tekstiilimaal igale maitsele

Originaalseid lahendusi oma rõivaste isikupärastamisele otsivad kõik – masstoodangutarbijad, uuskasutajad ja kõrgmoe sõbrad. Erinevaid võimalusi tekstiilile, uue ilme andmiseks või ka lihtsalt väikeseks muutuseks, pakuvad erinevad tekstiilivärvide tootjad. Näitlikud töötoad messistendidel jätsid mulje, et kõik on nii lihtne ja õnnestumine on igaljuhul garanteeritud! Eks siis tuleb ise proovima hakata, kuidas tegelikult lood on. Rohkest valikust jäid silma Marabu uus Shimmer testiilivärv, Aladine põnevad uued motiivid tekstiilitemplite seas ja Tulip äärmiselt lai valik erinevaid tekstiilivärve.

Marabu Shimmer on pihustatav tekstiilivärv, mis on nüüdseks juba Baltimaadeski populaarsust kogunud Fashion Spray sarja uusim liige. Lõpptulemus jääb metalne ja sätendav ning seda eriti just tumedal kangal. Triikimisega kinnitatud värv muudab dekoreeritud pinnad pesukindlaks.
Aladine templid ja templipadjad tekstiilile on tore vahend neile, kes tahavad tekstiili dekoreerida kindlate motiividega. Ka lastel on tore neid kasutada. Motiive võib pärast värvida tekstiilimarkeritega või neile, kellele meeldib proovida erinevaid võimalusi võivad lisada templimotiivi Marabu Fashion Spray või Shimmer tekstiilivärviga värvitud pindadele.

Tekstiilimaalingute huvilistele oli Tulip stend tõeline imedemaa – erinevad 3D värvid nii tekstiilile kui ka nahale, batikavärvid nii külm kui kuum tehnikaks, värvid villale, siidile ja ka sünteetilisele kangale. Osad esitletud värvid on saadaval juba lähikuudel, osad aasta teises pooles. Enamus värvide suureks eeliseks teiste konkurentide ees on äärmiselt lihtne kasutamine.

Sisustajale uut ja põnevat

Messil tuletati ka meelde, et tekstiilivärv pole ainult T-särkide dekoreerimiseks, vaid sellega annab värskendada ka näiteks kardinaid, padjaümbriseid ja diivanikatteid.  Ja kui tekstiilid on juba dekoreeritud, siis on kindlasti vaja sisustusse tuua ka teisi värskeid detaile.

Kriidivärv on viimase aja üks suuremaid käsitöötrende sisustusdetailide loomisel. Oma täiesti uut ja põnevat kriidivärvi sarja Chalky-Chick tutvustas messil ka Marabu. Pastelsed suvised käsitöövärvid, mis sobivad nii lillepottide, klaaspindade, puitriiulite kui ka korvide ja pildiraamide toonimiseks. Kõrval on sarjas ka mõrandavad ja vanandavad lakid, viimistlus vahad ja siirdelakk. Viimasega on äärmiselt lihtne siirdada ükskõik millist meelepärast koduarvutist välja prinditud teksti või pilti dekoreeritavale esemele. Chalky-Chick värvid jäävad pinnal hästi katvad, matid ja mõnusalt pastelsed – just sellised mis muudavad iga suvemaja või hubase äärelinna korteri suviselt helgeks.

Tõeliselt toredaid ideid võis leida Rayher stendilt, kus pakuti põnevaid lahendusi nagu käsitöö tsementi või kork.

Selle aasta messi uudistoote auhinna sai Rayher oma korkmaterjali sarja eest. Sarja kuuluvad eraldi erinevate paksustega korklehed ja helmed. Õhemaid korgi lehti annab lausa õmblusmasinaga õmmelda, seega sobib kork nii toredate vannitoa korvide, lauamattide ja kellade tegemiseks kui ka suviste ehete meisterdamiseks.

Eelmisel aastal uudistoote auhinna saanud Rayheri käsitööbetoon leidis uudset kasutust ka sel aastal. Dekoreerituna kriidivärvi, korgi kui ka kuldamislehtedega saab sellest valmistada põnevaid dekooresemeid, lillepoti ümbrisi, munatopse, lauamatte ja kapinuppe.

Sisustusse sobivate käsitöötrendide juures ongi just kõige olulisem leida üles põnevad uudsed materjalid ning osata need kokku sobitada juba tuttavate detailidega ning see läbi luua miskit täiesti uut ja põnevat. Erinevatest tooni lahendustest, millest võiks seejuures abi olla, loe siit.

Siinkohal julgeks teha ka väikese ennustuse tulevikku, et järgmisel aastal saab kindlasti olema palju põnevat, mis sobilik lambivarjude dekoreerimiseks või tegemiseks, sest juba sel aastal võis kohata põnevaid lahendusi näiteks nepaalipaberist ja dekopaažtehnikaga kaunistatud kuplitega. Ka origami erinevate dekoorelementidena on tugevasti esile kerkimas.

Suvi on mänguline aeg

Messil ringi käies jäi silma ka ehtemeisterdus uudised. Nii mõnigi juba eelpool nimetatud käsitöötoode on kohandatud ka ehtemeistritele käepäraseks. Näiteks on käsitöötsemendi sarjas eriti peene koostisega segu, mis sobib just ehete tegemiseks ja juurde pakutakse lihtsaid silikoonvorme. Betooni enda kargust saab tasakaalustada Swarovski kristallide, kuldamislehtede, dekoormarkerite, salvrätitehnika või kleebistega. Betooni võib kombineerida ka korgist pärlite ja käepaeltega ja taaskord ehtele saab sära lisada Swarovski kristallidega või muude põnevate, käepäraste lisanditega.

Suureks uudiseks ehtemaailmas on ka erinevad unenäopüüdjad kaelakee ja kõrvarõngastena. Taaskord kombineeritakse nende valmistamisel maalähedast linast või takunööri, sulgi ja päikesekäes mängivaid Swarovski kristalle. Tundub, et kristallisära ei saa kunagi liiga palju. Kombineerituna erinevate materjalidega on tulemus alati üllatav!

Ka voolimisvahendite seas on tulemas uudistooteid, mis sobivad ehete meisterdamiseks. Cernit sarja tulevad tumedama varjundiga eksootilised metallik-toonid. Cerniti töid saab põnevamaks muuta kasutades erinevaid templeid, rulle ning täiustada taas erinevate lisanditega.

Täiesti uue lisandi saab endale ka teada tuntud DAS voolimissavi. Uue lisandiga saab tekitada põnevaid marmorefekte. Marmor savist saab voolida nii ehteid, kui dekooresemeid kui mosaiike.

Messilt leidis igaüks just endale enam hingelähedase uudise ja trendi, kuid loota võib, et mitmed eelpool nimetatud uudismaterjalid ka 2016 aasta jooksul Baltimaade turgudele jõuavad. Selleks, et sa ühegi põneva toote saabumist maha ei magaks, hoia end uudistega kursis ka Skizze facebooki lehe kaudu või liitu uudiskirjaga.

Lennukaid ideid ja põnevaid loomingulisi avastusretki!