Glass&Tile värvidega ja decoupage tehnikaga suur klaastaldrik

Glass&Tile värvidega ja decoupage tehnikaga suur klaastaldrik

Vaja läheb:

  • Klaasivärv Glass&Tile – moss green transparent, china red transparent, frosted amber
  • Klaasivärvi kontuur Glass&Tile – gold
  • Klaasivärvi Glass&Tile puhastusvahend
  • Kraklee meedium
  • Decoupage paber
  • Marabu Decoupage liim
  • Marabu Decoupage kõrgläikelakk

Töö käik:

1) Puhastame taldriku tagantpoolt spetsiaalse Glass&Tile vahendiga. Klaasi puhul saame kasutada head võimalust kleepida pilt ning maalida tagumisele poolele. Nii saab selle peal ka näiteks toitu serveerida, jättes pealmise osa värvidest puutumata.


2) Valime decoupage-paberi ning lõikame meelepärase motiivi välja.


3) Väljalõigatud kujund kasta puhtasse vette, et paber muutuks pehmemaks ja nii ka kergemini liimitavaks. NB! Paber peab olema veekindla värviga trükitud.


4) Võta  pilt veest ja kuivata seda natuke salvrätiku vahel. Kanna taldriku põhja liimi, aseta pilt sinna peale. Pea meeles, et kleebiksid kinni pildi õige poole! Silu pintsli ja sõrmedega see hästi tihedalt paigale. Kontrolli, et õhumulle ega kortse sisse ei jääks ning et servad oleksid tugevasti kinni. Üleliigne liim pühi ära.


5) Värvi pilt tagant valgeks, et vältida värvide läbikumamist.


6) Kata keskmise osa ümbert teibiga, nii jätad küljed värvist puutumatuks ning äär jääb sirge ja korralik.


7) Nüüd võta kasutusele Glass&Tile klaasi- ja portselanivärvid. Tee kuldse laineriga ruudustik, lase kuivada puudutuskindlaks. Täida ruudud seest rohelise, kollase ja punase värviga. Jäta kuivama.


8) Eemalda ettevaatlikult teip. Selle osa katame kõigepealt Deco krakleemeediumiga, et tekitada mõrasid.  Meedium tuleks peale kanda ühtlaste ühesuunaliste pintslitõmmetega või svammiga tupsutades. Nüüd tuleks oodata 30 minutit või kiirendada kuivamist fööniga.


9) Svammiga kanda peale Moss Green transparent värv. Mõrad peaksid kohe ilmuma hakkama või 5 minuti jooksul.


10) Kui kõik värvid on jõudnud kuivada, võiks katta veel üle decoupage kõrgläikelakiga, et suurendada vastupidavust ning siluda ebatasasusi.


11) Lase taldrikul korralikult kuivada vähemalt 3 päeva.